Sales
B2B
Solution

Хто такий Business Architect та як ним стати?

Бізнес-архітектор розробляє стратегію, яка формує основні процеси і системи компанії, схожу на проектування будівлі для бізнесу.

Автори:
Олена Кузьменко
Хто такий Business Architect та як ним стати?
Автори:
Олена Кузьменко

Основна задача Бізнес архітектора - не лише виявлення та опис бізнес-потреб організації, а й ефективне поєднання стратегії компанії з практичною реалізацією. Бізнес архітектор повинен забезпечити, щоб процеси, ресурси, операції та системи були узгоджені з довгостроковими цілями компанії. Це вимагає глибокого розуміння внутрішньої структури та зовнішнього ринку.

Бізнес-архітектор, який працює на перетині бізнесу і технологій, має вміти аналітично мислити. Він повинен бачити "велику картину" і координувати зміни в бізнес-моделях і процесах для досягнення цілей організації. Ця роль вимагає не лише глибоких знань, але й сильних комунікаційних навичок для спілкування з усіма сторонами та лідерами організації.

Цікаві факти:

 • Бізнес-архітектура в'язує стратегію, технології, інфраструктуру і безпеку для вирішення проблеми або пошуку найкращих рішень для бізнесу.
 • Як бізнес-архітектор, я використовую колективний практичний досвід та формую стандарти. Завдяки постійній внутрішній коммунікації, я  вивчаю найкращі практики.
 • Додатково, збираю дані про наш бізнес або клієнта, створюю road maps та генерую інсайти.

Бізнес-архітектура є важливою для того, щоб стратегії в різних підрозділах були узгоджені. Вона допомагає поліпшити рішення, зменшити рутинні процеси та витрати, підтримувати бізнес і ІТ-завдання.

Бізнес-архітектори фокусуються на потребах бізнесу, а не на даних чи IT, на відміну від IT-архітекторів. Вони шукають рішення з точки зору логіки бізнесу, які відповідають загальній стратегії. Їхня робота має інтегруватися в екосистему компанії. Важливо розвивати комунікативні навички, вміти шукати ключі до розв'язання проблеми та застосовувати експертизу організації.

Бізнес-архітектура є ключовою основою при оптимізації процесів. Вона сприяє кращому прийняттю рішень через планування та впровадження інновацій, забезпечуючи виконання стратегічних планів.

Реальні випадки та досвід

Як бізнес-консультант у White Sales, я працюю над побудовою процесів у стартапах та існуючих бізнесах. Кожен проект включає роль ідеолога (внутрішня назва Бізнес-архітектора), в задачі якого входить:

 • Визначити проблематику або запит
 • Дослідити кращі практики
 • Вибрати оптимальні рішення для бізнесу
 • Оцінити ризики та перспективи кожної пропозиції для клієнта
 • Обговорити пропозиції в проєктній команді  
 • Відтестувати, впровадити та вдосконалити процес
 • Презентувати результат клієнту

Це схоже на проектування бізнес-стратегії.

Щоб розпочати свій шлях:

 1. Навчайтесь: наразі cтупінь в галузі бізнесу, IT або суміжному напрямку.
 2. Здобувайте практичний досвід: працюйте в різних проєктах та різних ролях, проходьте крос-тренінги в інших підрозділах.
 3. Вивчайте інструменти: Знайомтеся із новими технічними рішеннями - AI, СRM, канали комунікації.
 4. Івенти: Спілкуйтеся з фахівцями на подіях і онлайн-групах.
 5. Ніша: Оберіть цікаву галузь і поглиблюйте в ній знання. Наприклад, продажі або сервіс.

Успішний бізнес-архітектор завжди має йти в ногу з новими технологіями для пропозицій змін.

Як результат, бізнес-архітектура - це ключовий напрям в оптимізації, який забезпечує зв'язок між стратегією та її виконанням.

Слідкуйте за новинами нашого блогу, підписавшись сьогодні

Підписавшись на отримання електронних листів від White Sales, ви погоджуєтеся з нашою Політикою конфіденційності. Ми відповідально ставимося до вашої інформації. Ви можете скасувати підписку в будь-який час.

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.